Parametry projektu Bonifacy
- Pow. użytkowa: 58,98 m²
- Pow. zabudowy: 82,94 m²
- Min. szerokość działki: 17,58 m
- Min. długość działki: 16,74 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji tak
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 6,35 m
- Szerokość domu: 8,74 m
- Długość domu: 10,58 m
- Kubatura: 359 m³
- Nachylenie dachu: 30°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 132,94 m²
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 89,9 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 89,3 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 64,12 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Bonifacy! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Bonifacy
Bonifacy to propozycja posiadłości jednokondygnacyjnej, która – jak sama nazwa wskazuje – posiada dużo wdzięku oraz nieodpartego uroku. Pozytywne doznania estetyczne osiągnięto dzięki licznym, nietuzinkowym rozwiązaniom architektonicznym. Przykładowo prostą, otynkowaną bryłę urozmaicono stylowymi, drewnianymi wykończeniami, dzięki czemu dom nabrał wyrazistego charakteru i ciepłego klimatu. Ponadto przedłużenia dwuspadowego dachu tworzą praktyczne podcienie, chroniąc tym samym budynek przed ostrym słońcem często będącym przyczyną niepożądanych plam i przebarwień jego elewacji zewnętrznej.
Z przestrzeni mieszkalnej wewnątrz domu Bonifacy wyodrębniono właściwe dwie funkcjonalne części: dzienną w prawym i intymną w lewym skrzydle budynku. Wszystkie pomieszczenia skupiono na jednym poziomie. Przestrzeń dzienna obejmuje przestronny pokój otwarty na kuchnię z jadalnią oraz kotłownię/pomieszczenie gospodarcze, które może posłużyć za składzik na mniej potrzebne przedmioty, pozwalając tym samym utrzymać ład i porządek w całym domu. Na taras i ogród można wyjść z części jadalnej domu. Szeroki podcień zagwarantuje relaks i udany wypoczynek w ciepłe, letnie dni. We wnętrzu prywatnym zorganizowano równie funkcjonalny i wygodny rozkład pomieszczeń z dwoma pokojami sypialnymi oraz komfortową łazienką. Zaletą łazienki jest jej wyposażenie w niewielkie okno zapewniające doskonałą cyrkulację powietrza w tym pomieszczeniu, co z kolei zapobiegnie tworzeniu się pleśni na jego ścianach tak szkodliwej dla zdrowia wszystkich domowników. Ponadto mocną stroną całego projektu jest dobudowanie strychu. Wprowadzając niewielkie zmiany w projekcie, można zaadaptować tę przestrzeń na przykład na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.
Projekt Bonifacy urzeka wyglądem, zaciekawia funkcjonalnością, i – co najważniejsze – przyciąga stosunkowo niewielką ceną jego realizacji. Jest to zatem przykład opłacalnej inwestycji budowlanej, na którą stać ludzi nawet o niewielkim zasobie portfela.
Technologia wykonania
- Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
- Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
- Strop: Teriva
- Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
- Pokrycie dachu: dachówka
Koszty budowy domu Bonifacy
- Stan surowy zamknięty
- 99,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 148,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Bonifacy wariant B
- Wariant projektu z garażem.
- Pow. użytkowa:63,03 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:16,74x21,23 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Podoba mi się projekt Bonifacy, ale chciałbym, aby salon był zlokalizowany od południowego zachodu. Czy istnieje taka opcja?
Proponujemy obrócenie domu o 90 stopni, co będzie mógł wykonać architekt adaptujący. Pozostaje jeden szczegół, który należy wcześniej sprawdzić. Mianowicie, w Miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w Warunkach zabudowy może być zawarta informacja, że kalenica budynku nie powinna być prostopadła do drogi. W takiej sytuacji obrócenie domu o 90 stopni nie będzie wchodziło w rachubę.
- Czy możliwe jest wprowadzenie zmiany, polegającej na zmniejszeniu kuchni równo ze ścianą z małego pokoju tak, żeby dom można było postawić szczytem na działce, która ma szerokość 16,5m?
Taka zmiana jest możliwa do wprowadzenia przez architekta adaptującego. Razem z projektem wyślemy stosowną zgodę. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to poważna zmiana konstrukcyjna.