Parametry projektu Cypisek
- Pow. użytkowa: 64,1 m²
- Pow. zabudowy: 85,73 m²
- Min. szerokość działki: 18,05 m
- Min. długość działki: 17,83 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji tak
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 6,39 m
- Szerokość domu: 10,05 m
- Długość domu: 9,83 m
- Kubatura: 465 m³
- Nachylenie dachu: 30°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Powierzchnia dachu: 131,54 m²
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 93,3 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 87,4 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 66,54 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Cypisek! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Cypisek
Projekt Cypisek to niewielki, lecz sympatyczny domek jednorodzinny przeznaczony dla rodziny 3-, 4-osobowej. Prosta bryła o nieskomplikowanej konstrukcji zwieńczona dwuspadowym dachem umożliwi szybką realizację oraz ekonomiczną eksploatację. Z frontowej ściany występuje prostokątny wykusz zadaszony urokliwym trójkątnym daszkiem. Wejście główne umieszczono w podcieniu, chroniąc domowników przed deszczem. Od strony ogrodu do budynku przylega taras, który będzie doskonałym miejscem letniego wypoczynku w ciepłe, słoneczne dni. Biało-kremowa kolorystyka z dobrze dobranymi nowoczesnymi detalami dają atrakcyjny efekt wizualny. Duże przeszklenia od południa doskonale doświetlają pomieszczenia dzienne. Nieużytkowy strych nad parterem można zaadaptować na poddasze, wprowadzając niewielkie zmiany w projekcie.
Atutem projektu Cypisek jest dobrze pomyślany układ pomieszczeń, który pozwoli zagospodarować każdy metr kwadratowy powierzchni. Do wnętrza domu przechodzi się przez sień, w której wydzielono miejsce na szafę. Z przedsionka można wejść do pomieszczenia gospodarczego przeznaczonego na kotłownię. W dalszej części hol łączy się z przestronnym, reprezentacyjnym pokojem dziennym. Narożny kominek nie tylko dogrzeje dom w chłodniejsze dni, ale także umili czas mieszkańcom relaksującym się w salonie przy ulubionej lekturze. Przeszklone drzwi otwierają dom na taras, który sprawdzi się doskonale jako letnia jadalnia na świeżym powietrzu. Od strony północnej umieszczono kuchnię z częścią jadalnianą, w której można wstawić drzwi, by zapachy przygotowywanych potraw nie przenosiły się do pozostałych pomieszczeń. Po lewej stronie w domu Cypisek zaplanowano dwie ustawne, komfortowe sypialnie oraz łazienkę, w której można wstawić zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową.
Technologia wykonania
- Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
- Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
- Strop: Teriva
- Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
- Pokrycie dachu: dachówka
Koszty budowy domu Cypisek
- Stan surowy zamknięty
- 108,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 161,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Cypisek 2
- Pow. użytkowa:79,66 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:17,83 x 20,37 m
- Cypisek 3
- Pow. użytkowa:79,66 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:17,83 x 23,02 m
- Cypisek 4
- Pow. użytkowa:84,84 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:17,83 x 24,02 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można przenieść kominek w inne miejsce?
Oczywiście projekt domu Cypisek daje taką możliwość, jednak zmiana ta wymusza doprojektowanie dodatkowego pionu kominowego. Nie można przenieść istniejącego, gdyż obsługuje on piec gazowy umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym. W związku z tym przeniesienie kominka będzie się wiązało z doprojektowaniem drugiego komina.
- Czy można wyrównać ścianę frontową i tylną, zmniejszając łazienkę i kuchnię?
Po wyrównaniu frontowej ściany wyprostować można również przednią połać dachu, likwidując daszek nad kuchennym oknem. Ułatwi to realizację oraz zmniejszy koszty budowy. Wyrównując tylną ścianę, możliwe będzie powiększenie tarasu i zadaszenie większej jego części. By wprowadzić te zmiany, załączymy do projektu zgodę na modyfikację wymiarów zewnętrznych, obrysu budynku oraz konstrukcji dachu.
- Czy można zaadaptować poddasze na mieszkalne?
Aby uzyskać na poddaszu przestrzeń mieszkalną, konieczne będzie podniesienie ścianki kolankowej. Obecna wysokość poddasza w najwyższym punkcie wynosi 2,10 m. By mówić o powierzchni użytkowej na poddaszu, średnia jego wysokość musi wynosić co najmniej 2,20 m. W projekcie przewidziano stalowo-drewniane schody na strych, jednak są one bardzo strome. Żeby wygodnie przedostawać się na górną kondygnację, schody również powinny być zmodyfikowane.